Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Evde Örümcek Ağı Yapımı
10.10.2018

Evde Örümcek Ağı Yapımı

Cadılar bayramı kendi sanat anlayışınızı gösterme zamanıdır.

Maddi olarak kendinizi fazla zorlamadan neler yapabileceğinizin en iyi örneği kendi örümcek dekorunuzu satın almak yerine istediğiniz boyutlarda tasarlayabilmektir. Cadılar Bayramı zamanı ürkütücü dekorlar ile evinizi süslemek ya da Cadılar Bayramı parti dekorları yaratma isteğinizin olması çok doğaldır. Şimdi size aşamaları ile temanın yapımını anlatacağız.

Unutulmaması gereken birçok farklı materyal kullanarak Cadılar Bayramı örümcek ağı dekorlarına sahip olabileceğiniz.  Örnek olarak; pamuk, ip, plastik ve hatta kağıttan bile ağ dekorunu yaratabileceğiniz. Hatta şunu söylemek gerekir ki çok az malzeme ile bunu başarabileceksiniz.

İlk aşama; istediğiniz renk iplik alın ve ihtiyacınız olan diğer şey makas ile bant olacak. Tercihen beyaz iplik seçebilirsiniz.

Aşama 2; ipliğin boyutunu ayarlamak için yatay bir düzlem kullanın örneğin düz bir masa gibi.

Aşama 3; Bant ile ölçünüzü sabitleyin

Aşama 4; 4 adet eksen oluşturun sonrada düğümleyin,  boyutlarının aynı olmasına özen gösterin bilirsiniz örümcekler titiz ve düzenli çalışır.

Aşama 5; sabitlediğiniz iplikten daha uzun bir boyutta iplik alın ve top şeklinde açılmaya hazır halde bekletin. Not: arzulanan boyuta göre bir iplik belirleyin.

Aşama 6; Top şeklinde olan ipliği 4 eksen içinde düğümlemeye başlayın.

Aşama 6; Küçük çaptan büyük çapa doğru aynı hareketi uygulamaya devam edin.

Aşama 7; Arzulanan büyüklüğe ulaşınca durun ve eserinizin keyfini çıkarmaya başlayın.

Aşama 8; Yapay örümceklerinizi ağların üzerine bırakın.

Farklı görüntülere kavuşmak için farklı renkte ve kalınlıkta iplikleri tercih edin. 

Şimdide farklı düğüm teknikleri ile dışarıda da aynı sanatı uygulayın.

Ağaç üzerinde bile deneyebilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Pikniğe hazır mıyız?
Havalar gün geçtikçe ısınıyor ve artık kapalı ev ortamından dışarıya serin, yeşillikler içinde vakit geçirip doyasıya piknik yapacağımız günler geliyor. 
Devamını Oku
23.05.2019
Sevgililer Günü İzlenebilecek Filmler
14 Şubat çiftlerin yapabilecekleri arasında beraber film izlemek gerçekçi ve keyifli bir aksyon. Sevgililer günü filmleri ile sevgilinizle güzel saatleri yaşayabilirsiniz. İster sevgililer günü korku filmi, ister sevgililer günü aşk filmler, ister aksyon isterseniz de sevgililer günü fantastik filmerini izleyerek bu güzel güne renk katabilirsiniz. Sonuçta 14 Şubat sevgililer günü aktivitelerinden film izleme her zaman çekici bir zaman dilimidir. Önemli olan hangi sevgililer günü filmini izyeceksiniz.  Bizden size sevgililer günü filmeri önerileri...
Devamını Oku
25.01.2019
Sevgililer Gününün Doğuşu
Sevgililer günü ne zaman başladı? Her sene 14 Şubat neden sevgililer günü olarak kutlanıyor? 14 Şubat sevgililer günü hikayesi nedir gibi sorularınızın cevaplarını bulmaya hazır mısınız? Günümüzde sevgililer günü romantik bir gün olarak değerlendirilmekte ve süre gelen bir kar topunun yavaş yavaş büyümesi gibi artık olmazsa olmaz bir hal aldı. Romantik çiftler sevgililer günü yemeklerine çıkıyor, 14 Şubat hediyeleri ile birbirlerine jestler yapıyorlar. Sevgililer günü adınının doğuş gerçekliklerine başlayalım o halde. 
Devamını Oku
25.01.2019
Sevgililer Günü Çiçekleri Hiç Solmasın
Sevgililer günü çiçekleri yıllardır 14 şubat tarihinde ilgi gören bir jest ve hoş bir hediye olarak kullanılmaktıadır. Yapılan sevgililer günü jesti 14 şubat çiçekleri ile sürdülürken zaman içinde bu çiçeklerin de değişimi söz konusu oldu. Artık sevgililer temel olarak iki tür sevgililer günü çiçeği alabilmekte ve güzelce sunmakta. Bu iki türün de tabi ki alt kategorileri bulunmakta, şimdi merceklerimizi sevgililer günü çiçeklerine odaklayalım ve opsyonlarımıza göz atalaım.  
Devamını Oku
22.01.2019
Sevgililer Günü Peluşlarının Gücü
14 Şubat Sevgililer günü peluşları çok uzun zamandır tercih edilen sevimli hediyeler olarak hayatımızda yer etmiş durumda. Kimisi tatlı kimi sevgi dolu kimisi de sempatik ve beklenmedik duruşlarda olabiliyor. Güzel bir gülümseme ve yüsek ihtimalle kişinin kendi odasında saklayacağı sevgililer günü hediyesi. İşte 14 Şubat sevgililer günü peluşları ve güzel ruh halleri...
Devamını Oku
18.01.2019
Sevgililer Günü Tablonuz ile Aşkınızı Mühürleyin
14 Şubat sevgililer günü kanvas tabloları ile hem empatik hemde evinizde sürekli görebileceğiniz unutulmaz bir hediyeye imza atabilirsiniz. Sevgililer günü tabloları verdikleri duygusal mesaj ve sanatsal bakış açısı ile günümüz modernliğinde eşsiz bir mutluluk sağlayabilir. İhtiyacınız olan sevdiğinize uygun olan tabloyu seçmek ve harekete geçmek. Sizlere ilham kaynağı olması adına seçtiğimiz sevgililer günü tabloları ile karşınızdayız.  İşte 14 Şubat tablolarınız...
Devamını Oku
17.01.2019
14 Şubat'ta Sevgilinizle Neler Yapabilirsiniz ?
14 Şubat sevgilier günü heyecanına kapılmadan planlarınızı hazırlasanız iyi edersiniz. 0 risk sistemi ile bu anlamlı günü yaşamak en keyiflisi ve huzurlusu olacak. Neyse ki hemen aşağıda ihtiyacınız olan fikir tohumlarına kavuşacaksınız. Sevgililer günü tohumlarını alın ve mükemmel bir canlıya doğru yolculuğunuza başlayın. Evinizde veya dışarıda sevgililer günü aktivitileri yapabilir ve bunları olduğundan daha mutlu yaşayabilirsiniz. 14 şubat ruh haliniz tüm güne yansıyacak. Hadi başlayalım.
Devamını Oku
14.01.2019
Sevgililer Günü Parti Aksesuarlarıyla Kutlamanıza Renk Katın
Sevgilier gününde daha çok eğlenmek ve gülmek isteyenler için harika 14 şubat aktiviteleri dışında bir de sevgililer günü aksesuarları ile rollere bürünmek ve kahkaha dolu anlar yaşamak mümkün. Birbiri ile iyi anlaşan çiftler eğlenmek için yer ararlar ve böyle özel günler doyasıya bu hisleri yaşamak için çok iyi bahaneler. Hele ki günlerden 14 şubat ise sevgililerin beklediği ve karşılıklı o günü çok mutlu geçirmek istedikleri spesifik bayram diyerbiliriz. Sevgililer günü kendimizi daha çok eğlendirmek için kullanabileceğimiz keyifli 14 şubat aksesuarları ile karşınızdayız. 
Devamını Oku
11.01.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.