Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Sevgililer Gününün Doğuşu
25.01.2019

Sevgililer Gününün Doğuşu

Sevgililer günü ne zaman başladı? Her sene 14 Şubat neden sevgililer günü olarak kutlanıyor? 14 Şubat sevgililer günü hikayesi nedir gibi sorularınızın cevaplarını bulmaya hazır mısınız? Günümüzde sevgililer günü romantik bir gün olarak değerlendirilmekte ve süre gelen bir kar topunun yavaş yavaş büyümesi gibi artık olmazsa olmaz bir hal aldı. Romantik çiftler sevgililer günü yemeklerine çıkıyor, 14 Şubat hediyeleri ile birbirlerine jestler yapıyorlar. Sevgililer günü adınının doğuş gerçekliklerine başlayalım o halde. 

Sevgililer Günü

Günümüzde sevgililer günü anlamı...

Antik Roma

Sevgililer günü ile ilgili her şeyin başladığı nokta, Antik Roma. Tabi her şey resimde gözüktüğü gibi değildi.

Antik Roma Savaş

O güzel keyifli resimde ki yaşama kavuşmak için savaşmak savaşmak ve savaşmak gerekiyordu. Bitmek tükenmek bilmeyen bir toprak kazanma arzusu...

Roma Askerleri

Romalı askerler savaşmak yerine eşleri ve sevdikleri ile vakit geçirmek istiyordu. Savaşlarda büyük kayıplar ve yaşanamayan onlarca hayat vardı. Aşk ve aile hayatı romalı askerler için daha çekici bir hal almaya başlamıştı.

İmparator 2. Claudius

Şimdi resim de heykeli yapılmış olan kim diyeceksiniz. Sevgililer gününün varlığının bir oluşum ve olaylar örgüsü süreci bulunmakta. Tüm olayları başlatan Romanın büyük önderlerinden İmparator 2. Claudius. Antik Roma'da aldığı tarihi kararın bu noktalara gelebileceğini heralde o da ön göremezdi.

Savaşacak askerlerin ailelerini ve sevdiklerini bırakmamak istemesi üzerine tüm Roma'da evlilik ve nişanları ortadan kaldırdı. Böylece askerlerin artık bıramayacağı bir şey kalmadığına inandı. 

Aziz Valentin

İşte günümüzde yaşanan sevgililer gününün kahramanı ''St Valentine'' Aziz Valentine ve onun hikayesi ile 14 Şubat'ın bağlantısı...

O dönemde yaşayan Aziz Valentine'de papazlık yapıyordu. Dostu Aziz Marius ile beraber İmparator 2. Claudius'un yasağına karşı gelerek aşıkları gizli gizli evlendirmeye devam ettiler. Bir süre bu şekilde ilerledikten sonra İmparator 2. Claudius durumu öğrenince Aziz Valentine tutuklandı. Ceza olarakta acı bir şekilde sopa ile dövülerek öldürüldü. Milattan sonra 270 yılı 14 Şubat tarihinde de hristiyan mezarlığına gömüldü.

Lupercalia bayramı putperestlerin kutladığı bir bayram iken, tarihler arasında bir gün olması ve evlenmemiş gençlerin Aziz Valentine'i anma günününin bu şekilde anılmasından rahatsız olan papazlar 14 Şubat'ı direk olarak Aziz Valentine'i anma günü ilan etti. O günden beri sevgililer günü aşıklar arasında heyecanla beklenen bir gün haline büründü. 

Kalpler

Aslen trajik olan bu olay örgüsü günümüzde Aziz Valentine'in kendini feda etmesi ile bilinmiyor tabi, ancak hikayenin gerçeği böyle ilerliyor. 

Öyleyse geriye Aziz Valentine ve yaptıkları uğruna aşkınızı doyasıya kutlaycağınız 14 Şubat gününü keyifle değerlendirmek kalıyor.

Sevgililer gününüz kutlu olsun, parti havasında geçecek bir gün de bu sefer aşıklar için...

aşk

Sevgililer günü her sene Şubat'ın ikinci haftası ayın 14'ü unutmayın... 

Blog Son Eklenenler
Pikniğe hazır mıyız?
Havalar gün geçtikçe ısınıyor ve artık kapalı ev ortamından dışarıya serin, yeşillikler içinde vakit geçirip doyasıya piknik yapacağımız günler geliyor. 
Devamını Oku
23.05.2019
Sevgililer Günü İzlenebilecek Filmler
14 Şubat çiftlerin yapabilecekleri arasında beraber film izlemek gerçekçi ve keyifli bir aksyon. Sevgililer günü filmleri ile sevgilinizle güzel saatleri yaşayabilirsiniz. İster sevgililer günü korku filmi, ister sevgililer günü aşk filmler, ister aksyon isterseniz de sevgililer günü fantastik filmerini izleyerek bu güzel güne renk katabilirsiniz. Sonuçta 14 Şubat sevgililer günü aktivitelerinden film izleme her zaman çekici bir zaman dilimidir. Önemli olan hangi sevgililer günü filmini izyeceksiniz.  Bizden size sevgililer günü filmeri önerileri...
Devamını Oku
25.01.2019
Sevgililer Gününün Doğuşu
Sevgililer günü ne zaman başladı? Her sene 14 Şubat neden sevgililer günü olarak kutlanıyor? 14 Şubat sevgililer günü hikayesi nedir gibi sorularınızın cevaplarını bulmaya hazır mısınız? Günümüzde sevgililer günü romantik bir gün olarak değerlendirilmekte ve süre gelen bir kar topunun yavaş yavaş büyümesi gibi artık olmazsa olmaz bir hal aldı. Romantik çiftler sevgililer günü yemeklerine çıkıyor, 14 Şubat hediyeleri ile birbirlerine jestler yapıyorlar. Sevgililer günü adınının doğuş gerçekliklerine başlayalım o halde. 
Devamını Oku
25.01.2019
Sevgililer Günü Çiçekleri Hiç Solmasın
Sevgililer günü çiçekleri yıllardır 14 şubat tarihinde ilgi gören bir jest ve hoş bir hediye olarak kullanılmaktıadır. Yapılan sevgililer günü jesti 14 şubat çiçekleri ile sürdülürken zaman içinde bu çiçeklerin de değişimi söz konusu oldu. Artık sevgililer temel olarak iki tür sevgililer günü çiçeği alabilmekte ve güzelce sunmakta. Bu iki türün de tabi ki alt kategorileri bulunmakta, şimdi merceklerimizi sevgililer günü çiçeklerine odaklayalım ve opsyonlarımıza göz atalaım.  
Devamını Oku
22.01.2019
Sevgililer Günü Peluşlarının Gücü
14 Şubat Sevgililer günü peluşları çok uzun zamandır tercih edilen sevimli hediyeler olarak hayatımızda yer etmiş durumda. Kimisi tatlı kimi sevgi dolu kimisi de sempatik ve beklenmedik duruşlarda olabiliyor. Güzel bir gülümseme ve yüsek ihtimalle kişinin kendi odasında saklayacağı sevgililer günü hediyesi. İşte 14 Şubat sevgililer günü peluşları ve güzel ruh halleri...
Devamını Oku
18.01.2019
Sevgililer Günü Tablonuz ile Aşkınızı Mühürleyin
14 Şubat sevgililer günü kanvas tabloları ile hem empatik hemde evinizde sürekli görebileceğiniz unutulmaz bir hediyeye imza atabilirsiniz. Sevgililer günü tabloları verdikleri duygusal mesaj ve sanatsal bakış açısı ile günümüz modernliğinde eşsiz bir mutluluk sağlayabilir. İhtiyacınız olan sevdiğinize uygun olan tabloyu seçmek ve harekete geçmek. Sizlere ilham kaynağı olması adına seçtiğimiz sevgililer günü tabloları ile karşınızdayız.  İşte 14 Şubat tablolarınız...
Devamını Oku
17.01.2019
14 Şubat'ta Sevgilinizle Neler Yapabilirsiniz ?
14 Şubat sevgilier günü heyecanına kapılmadan planlarınızı hazırlasanız iyi edersiniz. 0 risk sistemi ile bu anlamlı günü yaşamak en keyiflisi ve huzurlusu olacak. Neyse ki hemen aşağıda ihtiyacınız olan fikir tohumlarına kavuşacaksınız. Sevgililer günü tohumlarını alın ve mükemmel bir canlıya doğru yolculuğunuza başlayın. Evinizde veya dışarıda sevgililer günü aktivitileri yapabilir ve bunları olduğundan daha mutlu yaşayabilirsiniz. 14 şubat ruh haliniz tüm güne yansıyacak. Hadi başlayalım.
Devamını Oku
14.01.2019
Sevgililer Günü Parti Aksesuarlarıyla Kutlamanıza Renk Katın
Sevgilier gününde daha çok eğlenmek ve gülmek isteyenler için harika 14 şubat aktiviteleri dışında bir de sevgililer günü aksesuarları ile rollere bürünmek ve kahkaha dolu anlar yaşamak mümkün. Birbiri ile iyi anlaşan çiftler eğlenmek için yer ararlar ve böyle özel günler doyasıya bu hisleri yaşamak için çok iyi bahaneler. Hele ki günlerden 14 şubat ise sevgililerin beklediği ve karşılıklı o günü çok mutlu geçirmek istedikleri spesifik bayram diyerbiliriz. Sevgililer günü kendimizi daha çok eğlendirmek için kullanabileceğimiz keyifli 14 şubat aksesuarları ile karşınızdayız. 
Devamını Oku
11.01.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.