sadsad x
asdasd

Sevgililer Gününün Doğuşu

25 Ocak 2019
Sevgililer Gününün Doğuşu

Sevgililer günü ne zaman başladı? Her sene 14 Şubat neden sevgililer günü olarak kutlanıyor? 14 Şubat sevgililer günü hikayesi nedir gibi sorularınızın cevaplarını bulmaya hazır mısınız? Günümüzde sevgililer günü romantik bir gün olarak değerlendirilmekte ve süre gelen bir kar topunun yavaş yavaş büyümesi gibi artık olmazsa olmaz bir hal aldı. Romantik çiftler sevgililer günü yemeklerine çıkıyor, 14 Şubat hediyeleri ile birbirlerine jestler yapıyorlar. Sevgililer günü adınının doğuş gerçekliklerine başlayalım o halde. 

Sevgililer Günü

Günümüzde sevgililer günü anlamı...

Antik Roma

Sevgililer günü ile ilgili her şeyin başladığı nokta, Antik Roma. Tabi her şey resimde gözüktüğü gibi değildi.

Antik Roma Savaş

O güzel keyifli resimde ki yaşama kavuşmak için savaşmak savaşmak ve savaşmak gerekiyordu. Bitmek tükenmek bilmeyen bir toprak kazanma arzusu...

Roma Askerleri

Romalı askerler savaşmak yerine eşleri ve sevdikleri ile vakit geçirmek istiyordu. Savaşlarda büyük kayıplar ve yaşanamayan onlarca hayat vardı. Aşk ve aile hayatı romalı askerler için daha çekici bir hal almaya başlamıştı.

İmparator 2. Claudius

Şimdi resim de heykeli yapılmış olan kim diyeceksiniz. Sevgililer gününün varlığının bir oluşum ve olaylar örgüsü süreci bulunmakta. Tüm olayları başlatan Romanın büyük önderlerinden İmparator 2. Claudius. Antik Roma'da aldığı tarihi kararın bu noktalara gelebileceğini heralde o da ön göremezdi.

Savaşacak askerlerin ailelerini ve sevdiklerini bırakmamak istemesi üzerine tüm Roma'da evlilik ve nişanları ortadan kaldırdı. Böylece askerlerin artık bıramayacağı bir şey kalmadığına inandı. 

Aziz Valentin

İşte günümüzde yaşanan sevgililer gününün kahramanı ''St Valentine'' Aziz Valentine ve onun hikayesi ile 14 Şubat'ın bağlantısı...

O dönemde yaşayan Aziz Valentine'de papazlık yapıyordu. Dostu Aziz Marius ile beraber İmparator 2. Claudius'un yasağına karşı gelerek aşıkları gizli gizli evlendirmeye devam ettiler. Bir süre bu şekilde ilerledikten sonra İmparator 2. Claudius durumu öğrenince Aziz Valentine tutuklandı. Ceza olarakta acı bir şekilde sopa ile dövülerek öldürüldü. Milattan sonra 270 yılı 14 Şubat tarihinde de hristiyan mezarlığına gömüldü.

Lupercalia bayramı putperestlerin kutladığı bir bayram iken, tarihler arasında bir gün olması ve evlenmemiş gençlerin Aziz Valentine'i anma günününin bu şekilde anılmasından rahatsız olan papazlar 14 Şubat'ı direk olarak Aziz Valentine'i anma günü ilan etti. O günden beri sevgililer günü aşıklar arasında heyecanla beklenen bir gün haline büründü. 

Kalpler

Aslen trajik olan bu olay örgüsü günümüzde Aziz Valentine'in kendini feda etmesi ile bilinmiyor tabi, ancak hikayenin gerçeği böyle ilerliyor. 

Öyleyse geriye Aziz Valentine ve yaptıkları uğruna aşkınızı doyasıya kutlaycağınız 14 Şubat gününü keyifle değerlendirmek kalıyor.

Sevgililer gününüz kutlu olsun, parti havasında geçecek bir gün de bu sefer aşıklar için...

aşk

Sevgililer günü her sene Şubat'ın ikinci haftası ayın 14'ü unutmayın... 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.