Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Kategori Menüsü
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Kategorisi
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Streç Film Nedir?

            Streç film çeşitli ürünlerin sıkı sıkı gerilerek ambalajlanmasına sağlayan ve ürünü sıkı sarma işlemidir. Streç film kokusuz ve renksizdir. Genel olarak tek kullanımlıktır. Standart boyutu olan 50 cm'dir. İsteğe göre bu boyutlar uzatılabilir ve ya kısaltılabilir. Streç film sarması makine ve ya el ile yapılmaktadır. Sarma işleminde makine kullanımı rahatlık sağlamaktadır.

 Streç Filmin Kullanım Alanları Nelerdir?

            Streç film bir mutfak malzemesi olarak bilinse de aslında her sektörde rahatlıkla kullanılmaktadır. Mutfakta kalan yemeklerin üzerini kapatmak için ve ya meyvelerin bozulması engellemek amacıyla ağzı kısmı kapatılmaktadır. Hamur açarken merdaneye yapışmaması için hamurun üzerine de konulmaktadır. Kozmetik ürünlerinin ağız kısımlarına streç geçirerek kapağı kapatılırsa ürünün akması engellenir. Sanayi ve depo gibi alanlarında ürünler kolilendikten sonra kolinin etrafı streç filmle sarılırsa ürünün zarar görmesi ve akması engellenir. Ürünün sabit kalması sağlanır.

 Streç Film Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

            Her üründe olduğu gibi bu ürünün de kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi ürünün zarar görmemesi için ürün sarımı yeteri kadar gergin olmalıdır. Ürünün fazla gergin bir sarıma maruz kalması zarara görmesine neden olacaktır. Streç filmin fazla salık bırakılması depolama ve taşıma esnasında bozulup dağılmasına neden olacaktır. Bu yüzden yükün hacmi ve ağırlığı sarmalanırken önemlidir. Ürünün tipine göre streç filmin kalınlığı ve uzunluğu seçilmelidir. Çünkü bu verilere göre streç filmler farklılık göstermektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.