Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Kategori Menüsü
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Kategorisi
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görünüm
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Hediye paketlemek giyinmekten farksızdır!

  • Dersin adı:

  • Hediye Paketleme

  • Dersin amacı:

  • Hediye paketlemek hediyeyi seçmek ile eş değer bir öneme sahiptir” farkındalığını arttırmak.

  • Dersin sonucu:

  • Dış görünüşe bakıp yargılamak doğru değildir, ancak dış görüntünün sahip olduğu önem ilk izlenimdir.

Yıllardır gözlemlenen önemli bir sorunu daha yok etmeye geldik. Bir dostunuza ya da tanıdığınıza hediye almak gerçekten zorlu bir süreç olabiliyor. Peki, hediyeyi seçmek yeterli mi? Bir hediye öncelikle ne olacağı ile ilgili soru işaretini getiriyor ancak sürecin zorluğundan kaynaklı olsa gerek insanlar çok önemli bir noktayı unutuyor. Nasıl ki harika bir yemek yaptıktan sonra yemeği nasıl sunacağınızı ve sofra malzemelerini düşünüyorsanız, hediyeyi beğendikten sonra aldığınız objeyi bir hediye haline çevirmeniz gerekliliğini ancak harika bir paketleme tarzı ile çevirebilirsiniz. Sunumu olmayan bir eşya nasıl şık bir hediyeye dönüşecek? İşte bir hediye için geçmeniz gereken aşamalar… 

>>> Hediye Paketi Malzemeleri <<<

İlk adım karşınızdaki kişiyi tanımak. Tanıma aşamasındaki bilgiler eşliğinde karaktere uygun hediye seçimi. Doğru hediye alındı. İlk 3 aşama kişiden kişiye değişecek bir süreç uzunluğuna sahiptir. Üç aşamada tamamlandığı zaman işin tamamı değil, sadece ve sadece ilk yarısını tamamlamış olursunuz. Şimdi dersimizin ana konusu olan ve bir hediye için 2. Yarı diye adlandırılan kısma geçelim.

Hediyenin elbisesini seçmeye başlayalım. Paketleme kâğıdı olarak da bilinen geniş renk yelpazesine sahip olan ürün grubu yüksek bir önem derecesine sahiptir. Sebebi, hediye katmanına geçmeden hemen önceki aşamadır. Atmosferdeki katmanlardan örnek vermek gerekirse; şuanda Troposfer, yani Dünya ile gazların temas ettiği ilk noktadan bahsediyoruz. Pelür süs kâğıtları ile karşınızdakinin zevkine göre bir renk seçerek hediyenizi paketleyin, riske girmeyin. 

>>> Hediye Paketi Kağıtları <<<

Bu noktada tavsiyemiz iki boyutlu. Bir hediyenin süslü görüntüye sahip olmasının süksesini belirleyeceğine inanıyoruz. İlk boyut; paketlenen hediyenin bir kurdele ile bağlanması / süslenmesi şartı. Şık bir hediye vermeyi planlıyorsanız saten ip tavsiyesine göz atmanızı öneririz. 

>>> Saten Kurdaleler <<<

İlk okul arkadaşınıza aldığınız bir hediye ise organze kurdele veya kağıt ip tercihi ile gerekli olan görüntüye sahip olabilir. 

>>> Kağıt İpler <<<

>>> Organze Kurdaleler <<<

Jüt ip ile ise hem asmak istedikleriniz afişleri hem de hediyeleri paketleyebilir ve aldığınız objeyi daha da çekici bir hale sokabilirsiniz.

>>> Jüt İpler <<<

Ben kendi seçeneğimi kendim yaratırım olasılıklarımın hepsini görmek isterim diyen dostlarımız içinse işte istediğiniz harita aşağıda:

>>> Kurdaleler <<<

Hediyemizi paketledik ve bağladık sıra geldi hediye kutusu veya hediye çantası seçimine! Tekrar belirtmemiz gerekli ki karşınızdakinin kim olduğuna göre hareket etmenin önemi değerlidir. Sevgilisine hediye alan bir dostumuzun kırmızı kalp şeklinde bir kutu tercih edebilmesi faydalı olacaktır.

>>> Hediye Kutuları <<<

Bir aile dostuna alınan hediyenin şık bir Kraft çanta ile nasıl gözükeceğini düşünün.

>>> Kraft Çantalar <<<

Ya da okuldaki sevdiğiniz bir arkadaşınıza aldığınız hediyeyi mor puantiyeli karton çanta ile verdiğinizi hayal edebiliyor musunuz?

>>> Karton Çantalar <<<

Hediye içine hediye koymak isteyenler için dip not: Hoş bir hediye seçimi sonrası araya bir de tatlı bir sürpriz katmak isteyen düşünceli particiler, işte tavsiyeniz. Evde güzel bir kurabiye kalıbı ile pişirilmiş el emeği kurabiyeler eminiz ki çok lezzetli ve hoş bir sürpriz olacak. En son hamlenizde kurabiye poşetini baykuş mandal ile kapatarak hava ile temasını önleyip taze kalmasının yanı sıra karşınızdakinin yüzünde bir tebessüme sebep olacak. Zaten her şey o tebessümü görebilmek için değil mi? 

>>> Minik Mandallar <<<

Sona doğru yaklaşıyoruz, adım adım ilerledik ve paketiniz hazır olmak üzere. Takı takarmış gibi düşünmeniz gereken bu noktada hediye paketinin üzerine uçuk renk eklemesini fiyonk süs ile yapmanız görüntünün daha da çekici olmasını sağlayacak.

>>> Fiyonk Süsler <<<

Daha da sempatik bir hal almasını istiyorum bütün pozitif enerjim karşımdakine geçmeli, hediyem üzerine ekleyebileceğim bir şey kaldı mı? Sorusunu da yanıtlamadan işimizi bitiremezdik. İster hediye çantasının üzerine, ister hediyenin üzerine yerini tamamen sizin belirleyeceğiniz Sticker/Etiketler ile karşınızdakinin ruhunu fethedin. Sempatiklik seviyeni kendin belirle ..

>>> Sticker ve Etiketler <<<

 Not olarak tavsiye edilen evde pişirmeli kurabiyeler için ihtiyacınız olan kurabiye kalıpları modellerinden kolayca faydalanabilirsiniz.

>>> Kurabiye Kalıpları <<<

Hediyenizi verirken kocaman gülümsemeyi unutmayın, anahtar kelime mutluluk…

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.